Naslov Avtor Kratek povzetek vsebine
Kako mi je norost razložila svet Zipfel, Dita Lucie hoče od doma, saj ima dovolj maminega novega fanta in sošolk, ki se spravljajo nanjo, želi si k mamini bivši partnerki v Berlin. Tako spozna čudnega gospoda Klingeja, ki potrebuje pomoč pri pisanju skrivne kuharske knjige.
Kvantni skok Villadsen, Lise Astrid skoraj ves prosti čas preživlja s sestro, ki jo hromi strašna tesnoba, za katero se zdi, da jo bo pogoltnila. Poskuša ji biti na voljo in v oporo, hkrati pa živeti normalno življenje. Starša se s tem spoprijemata vsak po svoje – mama s pretirano pozornostjo, oče z umikom in zanikanjem. Ko pa se Astrid zaljubi, se navidezno ravnovesje v družini poruši. Tudi ona potrebuje prostor zase, za svoje življenje, vendar se spopada z občutki krivde. Potem pa sprejme pogumno odločitev.
Brazgotine Hancock, Anne Mette Desetletni Lukas izgine iz šole. Preiskovalci odkrijejo, da je obseden s pareidolijo – težnjo k iskanju prepoznavnih podob ali vzorcev v neki stvari. Na fotografiji, ki jo je objavil nekaj ur pred izginotjem, so vrata starega skednja, v katerem se kaže neki obraz. 
Zapleti z zapeljivcem Harrington, Anna Emily bi nekoč dala vse, da bi za minuto ostala sama z bratovim prijateljem, očarljivim častnikom, ki je osvojil njeno srce. Toda zdaj je vse drugače – in tudi ona je drugačna. Nekoč je bila mladenka in je verjela v ljubezen, zdaj pa je vdova, obremenjena s skrivnostmi, ki jih ne sme razkriti.
Germanny Di Duca, Marc (et all) Obsežen potovalni vodnik izdan 2021 pri založbi Lonely Planet.
Daleč od ponorelega sveta Marjan Žiberna Vodnik nam kaže pot daleč od ponorelega sveta, od dolgih čakalnih vrst, cestnih zastojev in nagnetenih glavnih trgov. Povabi nas, da se prepustimo radovednosti in spoznamo manj znane bisere Slovenije, ki pa niso nič manj osupljivi od glavnih turističnih atrakcij. Z obilico znanja nam približa kraje, kjer smo morda nekoč že bili, pa je spet prišel čas, da obudimo znanje in zanimanje zanje, se umaknemo v tišino narave ali se prepustimo občutkom za zidovi kulturnozgodovinske zapuščine.
Čas grobosti Salecl, Renata Neoliberalizem nas v želji po čim večji produktivnosti spodbuja v identifikacijo s srečnim, zdravim in predanim delavcem, ki ne dela za denar, ampak ga žene želja po samouresničitvi in (kariernem) uspehu. Medtem ko je posameznik pod prisilo, da se kar naprej trži kot bodoča zvezda, pa nenehno dobiva opozorila, da se mu lahko zgodi, da bo propadel, da iz njega ne bo nič, da bo večno ostal brez dela in podobno. Da se temu izogne, mora seveda delati čim več, se dokazovati, prehitevati druge in podobno. Če začutimo negotovost, moramo to čim prej premagati – do takrat pa si nadenemo masko uspeha in delujemo po načelu »Fake it until you make it«. 
Živela bom Gul, Lale Prvenec mlade Nizozemke Živela bom je ob izidu doma sprožil val polemik. Lale Gül, ki je odrasla v nizozemsko-islamski skupnosti sredi Amsterdama, je v njem popisala svojo zgodbo, dilemo dekleta, ujetega med dve različni kulturi in dva nasprotujoča si vrednostna sistema. Knjiga je na Nizozemskem dvignila veliko prahu ter doživela mešane odzive: nizozemska islamska skupnost je avtorico odkrito obsodila, knjiga pa je postala uspešnica in Lale Gül je zanjo prejela nagrado NS Publieksprijs za najboljši roman po mnenju bralcev.
Obscuritas Lagercrantz, David Hans Rekke, strokovnjak za kriminalne profile, sijajen psiholog in aristokrat s povezavami na visokih položajih, in Micaela Vargas, mlada policistka čilskih korenin, ki dobro pozna stockholmsko podzemlje, bosta združila moči v primeru, kjer ni nič, kot se zdi. 

Vabljeni v knjižnico!